Пријателски натпревар помеѓу екипите на РК „Младост“ – Богданци и РК „Аеродром“ – Скопје

Вечерва (петок) со почеток од 18:30 часот во спортската сала „Истатов“ – Дојран ракометарските надежи на РК „Младост“ – Богданци, родени 2005/06 и помали, ќе одиграат пријателски натпревар против екипата на РК „Аеродром“ – Скопје.

За одбележување на овој натпревар ке биде дебитирањето и првиот натпревар на женскиот ракометен тим ЖРК „Младост“ – Богданци.

Од „Младост“ ги покануваат сите љубители на спортот, за заедно да ги бодрат младите надежи до победа.

Login

Добредојдове! Логирајте се на вашата сметка

Запомни ме Заборавена лозинка?

Lost Password