Детали за авторот

Вести

Денес во Домот на културата во Богданци беа прикажани две детски претстави

Детските претстави „Малиот принц” и „Царскиот паж” денес беа прикажани на учениците од ООУ „Петар Мусев” во Богданци. Учениците...

Прочитај повеќе
Вести

Во петок дербито РК „Младост” – РК „КЛ7” од Скопје

Во петок, со почеток од 18.00 часот, во салата „Млаз” ќе се одигра дерби натпреварот од четвртото коло во...

Прочитај повеќе
Вести

Првачињата од Стојаково примени во Детската организација

Денес, првачињата од ООУ „Кирил и Методиј” од Стојаково, беа примени во најмасовната детска заедница – Детската организација. Тие...

Прочитај повеќе
Вести

Ќе се проширува делницата Панов мост – Влез во Богданци од Регионалниот пат P1109

Ќе се вршо реконструкција со проширување на делницата Панов мост – Влез во Богданци од регионалниот пат P1109. За таа...

Прочитај повеќе
Магазин

Во сабота концерт на КУД „Бранд Петрушев” во Богданци

На 12-ти овој месец, сабота, со почеток во 20 часот, во просториите на ООУ „Петар Мусев” во Богданци, концерт...

Прочитај повеќе
Вести

И општина Богданци ќе се приклучи на гасоводната мрежа

И општина Богданци ќе биде приклучена на гасоводната мрежа од проектот „Интерконективен гасовод МК-ГР“, а тоа значи вклучување на јужниот...

Прочитај повеќе
Вести

Ученици од Богданци и Стојаково учествуваа на планинарскиот меморијал „Димитар Кангов – Кангата“

Група ученици од СОУ,,Богданци” и ООУ „Кирил и Методиј“ од Стојаково земаа учество на 15. планинарски меморијал „Димитар Кангов...

Прочитај повеќе
Вести

Организирана еднодневна екскурзија за децата со посебни потреби

На иницијатива на Општина Богданци и во соработка со ЦСР Гевгелија, децата кои престојуваат во Дневниот Центар за деца...

Прочитај повеќе
Вести

Во Богданци реализиран настанот „Биди активен – Пријателски натпревар”

Во соработка со Агенција за млади и спорт во рамки на проектот „Европска недела на спортот”, Општина Богданци, ООУ...

Прочитај повеќе
Вести

Потпишани два договори поврзани со реализацијата на втората фаза од Паркот на ветерни електрани Богданци

Генералниот директор на АД ЕСМ м-р Васко Ковачевски и овластената претставничка на конзорциумот Фихтнер – Германија/Геинг – Северна Македонија,...

Прочитај повеќе

Страна 1 of 9

Login

Добредојдове! Логирајте се на вашата сметка

Запомни ме Заборавена лозинка?

Lost Password