Детали за авторот

Вести Топ

Ќе се реконструираат улици во Селемли во вредност од 11.958.391 денари

Општина Богданци го склучи договорот за реконструкција на улици во населено место Селемли. Станува збор за реконструкција на улиците...

Прочитај повеќе
Вести

Здружението на пензионери од Богданци со подароци за првачињата

Првачињата од општина Богданци добија скромни подароци во чест на нивниот прв училишен ден, од страна на Здружението на...

Прочитај повеќе
Вести Топ

Склучен договорот за реконструкција на патот Стојаково-Селемли во вредност од 21.275.400 денари

Општина Богданци го склучи договорот за реконструкција на локален пат Стојаково – Селемли, во вредност од 21.275.400 денари со...

Прочитај повеќе
Вести Спорт

РК „Младост“-Богданци со последни подготвителни натпревари пред почетокот на новата сезона

На 06.09.2019-та година (петок) во спортската сала „Тошо Арсов“ – Штип, РК „Младост“ – Богданци ќе одигра два пријателски...

Прочитај повеќе
Вести Топ

Ансамблот „Мегдан“ и Балетското студио „Sweet Dance“ со настапи во Богданци

Продолжуваат културните настани – дел од Богданско културно лето. Утре, 05.09 (четврток), Фолклорниот ансамбл за традиционална музика и игра...

Прочитај повеќе
Вести Топ

Се бетонираат споредните улици во населено место Ѓавото

Со средства од општинскиот буџет, а според планираните активности во годишната Програма за изградба, реконструкција, оддржување и заштита на...

Прочитај повеќе
Вести

Во понеделник завршна изложба од графичката работилница „Софија“

На 02.09.2019-та година (понеделник) со почеток од 20 часот, во просториите на печатница „Софија“ – Богданци, ќе се одржи...

Прочитај повеќе
Вести Топ

Во петок и сабота ќе се одржува петтата по ред „Гитаријада 100јаково фест 2019“

На 30-ти и 31-ви август (петок и сабота) во центарот на Стојаково, по петти пат ќе се оддржи „Гитаријада...

Прочитај повеќе
Вести

Во тек е дванаесеттата по ред графичка работилница „Софија“ во Богданци

Во тек е 12-тата графичка работилница „Софија“ во Богданци, која десет дена е собир на талентирани млади графичари од...

Прочитај повеќе
Вести Спорт

Пријателски натпревар помеѓу екипите на РК „Младост“-Богданци и РК „Вардар“-Неготино

РК „Младост“ – Богданци продолжува со пријателските натпревари, како подготовка за новата сезона 2019/2020. Во недела, на 25-ти август,...

Прочитај повеќе

Страна 1 of 23

Login

Добредојдове! Логирајте се на вашата сметка

Запомни ме Заборавена лозинка?

Lost Password