Детали за авторот

Вести

Отворање на изложбата „Време – Игри“ на Костадин Танчев-Динка

На 26-ти август 2019-та година (понеделник) со почеток од 20 часот, ќе биде отворена изложбата Интегрални графики „Време –...

Прочитај повеќе
Вести Топ

Министерот Сугарески изврши увид во работите на патот Фурка-Богданци-Гевгелија

Министерот за транспорт и врски – Горан Сугарески, заедно со директорот на ЈП за државни патишта – Зоран Китанов,...

Прочитај повеќе
Вести Топ

Десет лица повредени по вчерашната сообраќајка на патот Струмица-Валандово

По вчерашната сообраќајка (18.08.2019-та) која се случи на регионалниот пат Струмица-Валандово, делница Струмица-с.Костурино, повредени се десет лица. Несреќата се...

Прочитај повеќе
Вести Топ

Градежен работник од Богданци паднал додека работел на куќа по што починал во болница

На 18.08.2019-та година во 11 часот во СВР Скопје од комплексот клиники „Мајка Тереза“ било пријавено дека кај нив...

Прочитај повеќе
Вести Топ

Двајца тешко повредени во сообраќајка на патот Богородица-Стојаково

На 14.08.2019-та година околу 06:20 часот во Полициска станица Гевгелија било пријавено дека на локалниот пат с.Богородица-с.Стојаково К.П.(32) од...

Прочитај повеќе
Вести Топ

Се организира акција за почиста општина Богданци

Советот на општина Богданци, градоначалникот и ЈП „Комунална чистота“ ги информираат жителите на општината дека на 17-ти и 18-ти...

Прочитај повеќе
Вести Спорт

РК „Младост“ – Богданци на пријателски натпревар во Радовиш

На 16-ти август (петок) во Спортскиот центар „25-ти мај“ – Радовиш, со почеток од 18 часот, РК „Младост“ –...

Прочитај повеќе
Вести Топ

Општина Богданци ќе ангажира три лица преку програмата за општинско корисна работа

Општина Богданци ќе ангажира 3 лица за програмата за општинско корисна работа.  Лицата ќе бидат ангажирани за период од...

Прочитај повеќе
Вести Топ

Заврши машинското чистење на речното корито на „Луда Мара“

Заврши машинското чистење на речното корито на реката „Луда Мара“ во Богданци, од земја, трска и друга вегетација. Во...

Прочитај повеќе
Вести Топ

Во август во Стојаково ќе се одржи традиционалната „Гитаријада 100јаково Фест“

На 30-ти и 31-ви август 2019-та година (петок и сабота) во центарот на Стојаково ќе се одржи традиционалната „Гитаријада...

Прочитај повеќе

Страна 2 of 23

Login

Добредојдове! Логирајте се на вашата сметка

Запомни ме Заборавена лозинка?

Lost Password