Детали за авторот

Вести

Стационарот за бездомни животни во Струмица се гради во близина на Пречистителната станица

Почна изградбата на Стационарот за бездомни животни во Струмица кој е лоциран во близина на Пречистителната станица. Изградбата ќе...

Прочитај повеќе
Вести

Наскоро започнува изградбата на прифатилишта за бездомни животни во Струмица и Гевгелија

По потпишувањето на Договорите за изградба на Прифатилишта за бездомни животни во Струмица и Гевгелија, во просториите на Центарот...

Прочитај повеќе
Вести

Вкупно 1.859 болни и немоќни лица ќе гласаат на референдум во сабота

За референдумот на 30-ти септември за гласање се пријавиле вкупно 1.859 болни и немоќни лица во 69 од 80...

Прочитај повеќе
Вести

Концерт на ансамблот „Мегдан“ од Богданци со гости од Хрватска

Фолклорниот ансамбл за традиционална музика и игри „Мегдан“ од Богданци утревечер (28.09.2018) со почеток од 20ч. ќе одржи свој...

Прочитај повеќе
Вести

Промена на избирачките места за претстојниот референдум во општина Богданци

Општинската Изборна Комисија од општина Богданци ги известува жителите дека има промена во локациите на избирачките места во Богданци,...

Прочитај повеќе
Вести

Со возење велосипеди општина Богданци ќе го одбележи Денот без автомобили

По повод одбележувањето на 22-ри септември – Денот без автомобили, општина Богданци организира возење на велосипеди во петок, на...

Прочитај повеќе
Вести

Објава за оттуѓување на градежно земјиште сопственост на Р.М по пат на електронско јавно наддавање

Општина Богданци објави Предмет за јавно наддавање кој се однесува на градежно неизградено земјиште во сопственост на Република Македонија...

Прочитај повеќе
Вести

Жител на Селемли заработил кривична пријава поради криумчарење на мигранти

Регионалниот Центар за гранични работи „Југ“ до Основното Јавно Обвинителство Скопје поднесол кривични пријави против и И.С (38) од...

Прочитај повеќе
Вести

Редовно се наводнуваат земјоделските посеви на над 3.000 хектари во Гевгелија, Валандово и Богданци

И покрај врнежливата сезона, редовно се врши наводнување на земјоделските посеви на југоистокот од земјава – ова денес беше...

Прочитај повеќе
Вести

Талентирани графичари од регионот десет дена ќе творат во Богданци

Од 22-ри август до 1-ви септември, традиционално во Богданци, по единаесетти пат ќе се одржи меѓународната графичка работилница „Софија“....

Прочитај повеќе

Страна 22 of 23

Login

Добредојдове! Логирајте се на вашата сметка

Запомни ме Заборавена лозинка?

Lost Password