Детали за авторот

Вести

Екипажот и олд-тајмерот „Рено 4“ стигнаа во Ница

Историскиот момент за Стојачани денеска беше окончан со пристигнувањето на олд-тајмерот „Рено 4“ и неговиот екипаж во Ница. Рано...

Прочитај повеќе
Вести

Ќе се плаќа акциза за домашно произведената ракија од казани

Според новиот Закон за акциза, земјоделците кои од овошје и грозје произведуваат жестоки алкохолни пијалоци, во текот на годината...

Прочитај повеќе
Вести

Општина Богданци ќе се вклучи во глобалната акција за чистење на светот во еден ден

Градоначалникот на општина Богданци – Блаже Шапов, ги повикува жителите на општината активно да се вклучат во глобалната акција...

Прочитај повеќе
Вести

Традиционалната „Гитаријада 100јаково Фест“ и годинава ќе ги спои љубителите на рок музиката

Годинава на 18-ти и 19-ти август (сабота и недела) традиционално ќе се одржи „Гитаријада 100јаково Фест“ во центарот на...

Прочитај повеќе
Вести

Во филмско разбојништво 26-годишен богданчанец останал без пари

Дваесет и шестгодишниот Б.Д од Богданци, утрово околу 5:20ч. во СВР Охрид пријавил дека истиот ден околу 4:30ч. две...

Прочитај повеќе
Вести

ЈП „Комунална чистота“ – Богданци започна со поплочување на тротоарите

Јавното претпријатие „Комунална чистота“ од Богданци започна со поплочување на тротоарите со бекатон плочки. Денес уреден беше тротоарот на улица...

Прочитај повеќе
Вести

Промоција на првата македонска рок-енциклопедија во Богданци

Во домот на културата „Бранд Петрушев“ во Богданци промовирана е „Првата македонска рок-енциклопедија“ од авторот Тошо Филиповски. Тој вели...

Прочитај повеќе
Вести

Жител на Богданци почина откако со мопед излета од патот

Четириесет и четиригодишниот Д.И од Богданци починал на лице место откако синоќа, управувајќи со мопед, изгубил контрола и излетал ...

Прочитај повеќе

Страна 23 of 23

Login

Добредојдове! Логирајте се на вашата сметка

Запомни ме Заборавена лозинка?

Lost Password