Магазин

Во сабота концерт на КУД „Бранд Петрушев” во Богданци

На 12-ти овој месец, сабота, со почеток во 20 часот, во просториите на ООУ „Петар Мусев” во Богданци, концерт ќе одржи КУД „Бранд Петрушев”. На концертот на членовите од друштвото…

Прочитај повеќе

„Шанса за спас“ е новиот сингл на Марија Ичкова

Талентираната Марија Ичкова од Богданци вчера, во емисијата „90 минути“ на Телма телевизија промовираше три нови песни работени заедно со нејзиниот стандарден тим од „Мјузик Хаус“ и композиторот Бојан Трајковски…

Прочитај повеќе

Младиот гитарист Марко Цветковски ќе одржи концерт со класична музика во Богданци

Во сабота, со почеток од 20 часот, во Домот на културата во Богданци, концерт ќе одржи младиот музичар Марко Цветковски. Maрко Цветковски е роден 1995-та година во Куманово. Со гитарата…

Прочитај повеќе

Малите браќа Мики и Виктор Карамичеви од Стојаково го воодушевија жирито на талент шоуто „Ѕвезда бр.1“

На вчерашната, прва емитувана епизода од талент шоуто „Ѕвезда бр.1“, кое се емитува на националната 1ТВ, настапија малите Мики и Виктор Карамичеви, браќа од Стојаково. И двајцата, пред стручното жири…

Прочитај повеќе

Марија Ичкова со нова песна „Пак да те допирам“

Младата богданчанка која публиката ја запозна со нејзиното учество во талент-шоуто „Икс Фактор“ објави нова песна која го носи насловот „Пак да те допирам“. Песната е направена во соработка со…

Прочитај повеќе

„Disciples“ на осмото издание на „Д Фестивал“

На овогодинешното, осмо по ред издание на „Д Фестивал“, на 7-ми јули, на главната фестивалска сцена, ќе настапи британската електро-денс сензација, триото „Дисајплс“. Музичкиот фестивалот во Дојран, годинава ќе се…

Прочитај повеќе

Страна 1 of 1

Login

Добредојдове! Логирајте се на вашата сметка

Запомни ме Заборавена лозинка?

Lost Password