Топ

Зголемен бројот на грипозни пациенти

Во текот на 5 недела од грипот, на територијата на општините Гевгелија, Богданци и Дојран се пријавени нови 13 заболени пациенти од грип или заболувања слични на грип, а во…

Прочитај повеќе

Ќе се реконструираат улици во Селемли во вредност од 11.958.391 денари

Општина Богданци го склучи договорот за реконструкција на улици во населено место Селемли. Станува збор за реконструкција на улиците „Маршал Тито“, „ЈНА“, „Илинденска“, „Солунска“ и „Гоце Делчев“ со вкупна должина…

Прочитај повеќе

Склучен договорот за реконструкција на патот Стојаково-Селемли во вредност од 21.275.400 денари

Општина Богданци го склучи договорот за реконструкција на локален пат Стојаково – Селемли, во вредност од 21.275.400 денари со ДДВ, од кои 18.030.000 денари се обезбедени преку Агенцијата за финансиска…

Прочитај повеќе

Ансамблот „Мегдан“ и Балетското студио „Sweet Dance“ со настапи во Богданци

Продолжуваат културните настани – дел од Богданско културно лето. Утре, 05.09 (четврток), Фолклорниот ансамбл за традиционална музика и игра „Мегдан“ ќе одржи концерт во Градски парк – Богданци, со почеток…

Прочитај повеќе

Се бетонираат споредните улици во населено место Ѓавото

Со средства од општинскиот буџет, а според планираните активности во годишната Програма за изградба, реконструкција, оддржување и заштита на локални патишта и улици во Општина Богданци, се работи на бетонирање…

Прочитај повеќе

Во петок и сабота ќе се одржува петтата по ред „Гитаријада 100јаково фест 2019“

На 30-ти и 31-ви август (петок и сабота) во центарот на Стојаково, по петти пат ќе се оддржи „Гитаријада 100јаково фест 2019“, која повторно ќе ги собере на едно место…

Прочитај повеќе

Министерот Сугарески изврши увид во работите на патот Фурка-Богданци-Гевгелија

Министерот за транспорт и врски – Горан Сугарески, заедно со директорот на ЈП за државни патишта – Зоран Китанов, градоначалникот на општина Богданци – Блаже Шапов и градоначалникот на општина…

Прочитај повеќе

Десет лица повредени по вчерашната сообраќајка на патот Струмица-Валандово

По вчерашната сообраќајка (18.08.2019-та) која се случи на регионалниот пат Струмица-Валандово, делница Струмица-с.Костурино, повредени се десет лица. Несреќата се случила помеѓу патничко моторно возило „Рено кангу“ со скопски регистарски ознаки,…

Прочитај повеќе

Градежен работник од Богданци паднал додека работел на куќа по што починал во болница

На 18.08.2019-та година во 11 часот во СВР Скопје од комплексот клиники „Мајка Тереза“ било пријавено дека кај нив бил донесен Б.С.(63) од Богданци, кој бил ангажиран за изведување градежни работи…

Прочитај повеќе

Двајца тешко повредени во сообраќајка на патот Богородица-Стојаково

На 14.08.2019-та година околу 06:20 часот во Полициска станица Гевгелија било пријавено дека на локалниот пат с.Богородица-с.Стојаково К.П.(32) од с.Стојаково управувајќи патничко моторно возило „Голф“ со гевгелиски регистарски ознаки, изгубил…

Прочитај повеќе

Страна 1 of 11

Login

Добредојдове! Логирајте се на вашата сметка

Запомни ме Заборавена лозинка?

Lost Password