Вести

Габриела Костевска ученик во СОУ „Богданци“ е првонаградена на националниот конкурс „Кирил и Методиј – наши први учители, наши први просветители“

Сојузот на просветни работници објави конкурс на тема: „Кирил и Методиј – наши први учители, наши први просветители“. Од пристигнати над 100 творби, првата награда ја доби ученичката Габриела Костевска,…

Прочитај повеќе

За 10 лица од Богданци се бара да бидат казнети со по 1000 евра за непочитување на полицискиот час

Основното јавно обвинителство-Гевгелија до Основниот суд во Гевгелија достави предлози за издавање на казнен налог против 25 лица кои спротивно на забраната за движење за време на полицискиот час, без…

Прочитај повеќе

Маркети во општина Богданци кои ќе вршат достава за време на викендот и понеделник

Општина Богданци објави листа од економски оператори кои го  прифатија повикот на Општинскиот кризен штаб – Богданци да организираат снабдување и достава на потребни намирници на граѓаните во времето, кое…

Прочитај повеќе

Катерина Апостолова од Богданци добитник на 100.000 денари од наградната игра на „Мој ДДВ”

Катерина Апостолова е среќната добитничка на 100.000 денари од „Мој ДДВ, моја награда” Во четвртото коло од наградната игра, во која учествуваат сите скенирани сметки преку апликацијата „Мој ДДВ” беа…

Прочитај повеќе

Утре во вечерните часови ќе се изврши дезинфекција на јавните површини во Богданци

Согласно последните заклучоци донесени од Главниот координативен кризен штаб за обезбедување целосна координација во врска со спречување на внесување и ширење на Корона вирус COVID-19, единиците на локалната самоуправа на…

Прочитај повеќе

Промоција на ендемичните видови растенија кои растат во општина Богданци

На 25. февруари, во Домот на културата во Богданци се одржа информативна средба за заинтересираната јавност, која беше организирана од здружението „Полимат 13”, во рамките на проектот „Зачувување на ендемичните…

Прочитај повеќе

Зголемен бројот на грипозни пациенти

Во текот на 5 недела од грипот, на територијата на општините Гевгелија, Богданци и Дојран се пријавени нови 13 заболени пациенти од грип или заболувања слични на грип, а во…

Прочитај повеќе

ЕСМ распиша тендер за проширување на ветерниот парк кај Богданци

Електрани на Северна Македонија распиша јавен повик за претквалификација за инженеринг, набавка и изведба – ЛОТ1 и 2, т.е. реализацијата на Фаза 2 од проектот Парк на ветерни електрани –…

Прочитај повеќе

Жител на Богданци пријавен во Полиција поради измама

На 15.01.2020 во ОВР Кавадарци од страна на правно лице од Кавадарци е пријавено дека на 12.01.2020 сопственикот добил телефонски повик од лице кое се претставило како Г.К., претставник од…

Прочитај повеќе

Општина Богданци доби комплетна техничка документација за изградба на три улици

Во рамки на Проектот за подобрување на општински услуги (МСИП) што со Светска банка го реализира посебна проектна единица на Министерството за финансии, обезбени се грант средства од 1,1 милион…

Прочитај повеќе

Страна 1 of 34

Login

Добредојдове! Логирајте се на вашата сметка

Запомни ме Заборавена лозинка?

Lost Password