Спорт

Наскоро почнува турнирот во мал фудбал „Стојаково“ 2019.

На 27-ми декември, во Стојаково ќе започне турнирот во мал фудбал „Стојаково“ 2019. Организатор на овој традиционален турнир е Спортското друштво „Цико“ од Стојаково, а настанот е поддржан од Градоначалникот…

Прочитај повеќе

РК „Младост“-Богданци со последни подготвителни натпревари пред почетокот на новата сезона

На 06.09.2019-та година (петок) во спортската сала „Тошо Арсов“ – Штип, РК „Младост“ – Богданци ќе одигра два пријателски натпревари против екипата на РК „Текстилец“ – Штип. Натпреварите се и…

Прочитај повеќе

Пријателски натпревар помеѓу екипите на РК „Младост“-Богданци и РК „Вардар“-Неготино

РК „Младост“ – Богданци продолжува со пријателските натпревари, како подготовка за новата сезона 2019/2020. Во недела, на 25-ти август, со почеток од 19 часот, на домашен терен сениорите ќе одиграат…

Прочитај повеќе

РК „Младост“ – Богданци на пријателски натпревар во Радовиш

На 16-ти август (петок) во Спортскиот центар „25-ти мај“ – Радовиш, со почеток од 18 часот, РК „Младост“ – Богданци ќе одигра пријателски натпревар против домаќините – РК „Радовиш“ (пионери…

Прочитај повеќе

РК „Младост“-Богданци ќе отвори ракометна школа во Валандово

По Дојран, РК „Младост“ – Богданци ќе отвори ракометна школа за деца и во Валандово, на барање на валандовчани. Како што велат од Клубот,  веќе е остварена средба со родители…

Прочитај повеќе

Пријателски натпревар помеѓу екипите на РК „Младост“ – Богданци и РК „Аеродром“ – Скопје

Вечерва (петок) со почеток од 18:30 часот во спортската сала „Истатов“ – Дојран ракометарските надежи на РК „Младост“ – Богданци, родени 2005/06 и помали, ќе одиграат пријателски натпревар против екипата…

Прочитај повеќе

РК „Младост“ – Богданци шампион во Плеј-аут првата машка ракометна лига

По синоќешниот дерби натпревар во Струмица, против главниот конкурент за прво место РК „Астраион“, со голема победа од жешкиот терен се вратија ракометарите на „Младост“ – Богданци. Резултатот кој на…

Прочитај повеќе

Вечерва дерби натпревар за новиот шампион во Плеј-аут првата машка ракометна лига

На 31.05.2019-та година (петок) со почеток од 20 часот, во спортската сала „Парк“ – Струмица, ќе се одигра дерби натпревар помеѓу екипите на РК „Младост“ – Богданци и РК „Астраион“…

Прочитај повеќе

Рк „Младост“ – Богданци прво место на табелата, по успешниот натпревар против РК „Ринија“

По синоќешниот натпревар на домашен терен, РК „Младост“ – Богданци со голема победа над екипата на РК „Ринија“ – Скопје, со краен резултат 33:15 (15:6). Со тоа „Младост“ го достигна…

Прочитај повеќе

Последен натпревар сезонава на домашен терен : РК „Младост“ против РК „Ринија“

Вечерва (29.05.2019-та година, среда) со почеток од 20 часот, во спортската сала „Млаз“ – Богданци, РК „Младост“ ќе ги одмери силите со РК „Ринија“ – Скопје, натпревар кој претходно беше…

Прочитај повеќе

Страна 1 of 6

Login

Добредојдове! Логирајте се на вашата сметка

Запомни ме Заборавена лозинка?

Lost Password